NA ZDRAVÍ! CHEERS! PROST! SALUT! I SVEIKATA!

28.06.2013

Mnoho jazyků, různé kultury, různí lidé. Takový byl pro mě jeden semestr strávený s Erasmus studenty. Konec akademického roku je tady a s ním i loučení se s Erasmus studenty, kteří provázeli naše životy v uplynulých měsících. Od ledna jsme společně prožili nesčetně večerů a troufám si říct, že mezi námi vznikla přátelství na celý život. Při psaní tohoto článku se mi vybavuje spousta milých a úsměvných historek a zážitků, které jsem s mezinárodními studenty zažila. Mezi ty nejsilnější zážitky jednoznačně patří víkendový výlet na mou chalupu v Jizerských horách, kam jsme se vydali na konci května. Hned první večer se Mario, Lukas a Lisa – erasmáci z Německa – zmocnili kuchyně a rozhodli se pro nás uvařit tradiční německou večeři. A výsledek? Rozvařené klobásy, které svým zjevem ztěží připomínali jídlo, ale když člověk přihmouřil oči, dalo se to sníst. Počasí nám příliš nepřálo, takže kromě výšlapu na Ještěd jsme strávili v podstatě celý víkend hraním karetních her, jak jinak než opět německých.

Následující týdny jsme prožili v poklidu. Chodili jsme do kina, na beach volejbal, na badminton a otráveni pražskými povodněni jsme dostali skvělý nápad: Pojedeme na výlet do Budapeště! Všichni v našem okolí si ťukali na čelo, že situace v maďarské metropoli je díky záplavám ještě horší než u nás, ale my byli rozhodnutí. Ve středu ráno jsme nasedli na žlutý autobus a vydali se směr Budapešť. K našemu velkému překvapení nás přivítalo modré nebe a teploty kolem 30ti stupňů. Měli jsme štěstí! Ve dne jsme se courali po městě, večer jsme se courali po barech. Byli jsme nadšení a spokojení, ale vedro bylo úporné, takže jsme se rozhodli přesunout se na víkend k nedalekému Balatonu, kde jsme chytali bronz a relaxovali na pláži.

Po návratu z výletu nás čekali už jen ty méně příjemné večery, kdy jsme se loučili s odjíždějícími studenty a postupně nás ubývalo. Zvykli jsme si na sebe, trávili společně mnoho času, stali se z nás přátelé a tak rozloučit se mnohdy nebylo snadné. Ale i takový je Erasmus!

autor: Tereza Eliášová, prezident MSK VŠEM

komentáře (0)
Student VŠEM

Další články autora: