Snowboarding

08.04.2011

Ve dnech 20. – 25. 3. 2011 jsme v rámci Mimoškolních aktivit VŠEM prožili nezapomenutelný kurz snowboardingu, na který se těšilo 9 účastníků – studentů bakalářského studia VŠEM a instruktorka Lucie Janouchová, studentka magisterského studia VŠEM.

Příjezd na chatu Špindler byl naplánovaný v neděli odpoledne. Již samotná jízda rolbou z místa našeho srazu byla pro mnohé z nás zážitkem. Celé odpoledne a večer jsme potom strávili užíváním si pohody v útulném prostředí chaty, povídáním a odpočinkem. Vrcholem večera bylo hraní společenských her, při kterých jsme se rozhodně nenudili.

V pondělí ráno hned po snídani jsme se, plní očekávání, pustili do učení na snowboardu. Většina z nás jsme začátečníci a Lucka se nám proto trpělivě věnovala. Po zvládnutí základu, to znamená udržení se na snowboardu delší dobu, přenášení váhy na přední nohu, frontside a backside jízdě (po přední a zadní hraně), jsme měli připraven výborný oběd, který nám dodal ztracenou energii. Odpoledne jsme již opatrně sjížděli sjezdovku a tiše záviděli pokročilejším, kteří nás předbíhali. Lucka nám dále ukázala, jak se zatáčí, tzv. řezané zatáčky – zatočení a jízda po hraně, co jsme si měli možnost vyzkoušet v úterý.

Další skupina mladých lidí ubytovaná na chatě nám každý večer předváděla free style jízdu v přilehlém snowboard parku. V úterý a ve středu jsme pilovali získané dovednosti, měli jsme vlastní vlek, sjezdovku jen pro nás, a to několik kroků od chaty. Lucka nás samozřejmě stále sledovala, fotografovala a pomáhala nám ve všem, co jsme potřebovali. Večery byly plné zábavy, povídání, odvážnější z nás vyzkoušeli finskou saunu nebo snowtubing. Ve středu ráno jsme se na krátce přednášce dověděli technické informace o snowboardu a naučili se správně voskovat. Ve čtvrtek jsme si užili poslední den na sjezdovce. Odpoledne jsme se učili skákat na snowboardu, základní trik se jmenuje ollie (je to základ předvádění se, na které se v zimě moc těšíme). Během celého pobytu vládla dobrá nálada, užívali jsme si fantastické jídlo, legraci, výborné počasí a co je hlavní, naučili jsme se na snowboardu. V pátek jsme rozloučili a plní zážitků, se vrátili domů. Kurz rozhodně stál za to!

Děkuji organizátorům VŠEM, kteří kurz vymysleli a VŠEM vůbec, Lucce za její profesionální přístup a pozitivní energii, spolužákům a kamarádům z kurzu, správcům chaty za určitě nejlepší jídlo v okolí  a „Hornímu“ dispečinku za azurově modré nebe, bíle hory a krásné jarní slunce po celý týden.

Těším se příště!

Valér Dzvonik PKLZ 02

komentáře (0)
Student VŠEM

Další články autora: